Tukinetti

Heidi Kumpula

Hankevetäjä, MaaseutuHarava, MTK Pohjois-Suomi, Kauppakatu 25 A, 87100 Kajaani


040 021 8720
heidi.kumpula@mtk.fi

Eeva Heikkinen

Yritysasiantuntija, Kainuun ELY-keskus, Kalliokatu 4, 87100 Kajaani


p. 0295 023 539
eeva.heikkinen@ely-keskus.fi

Katie Halonen

Luomuasiantuntija, Kainuun ELY-keskus, Kalliokatu 4 87100 Kajaani


0295 023 583
katie.halonen@ely-keskus.fi

Sari Laukkanen

Projektipäällikkö, Kantri-Neuvo, KAO, Kirkkoahontie 115, Seppälä, Kajaani


044 797 4581
sari.laukkanen@kao.fi

Heidi Kotilainen

Projektipäällikkö, Kantri-Sampo. KAO


+358 (0)44 7101141
heidi.kotilainen@kao.fi

Soili Hypèn

Erityisasiantuntija, yrityspalvelut, ProYritys-hanke, Kainuun maa- ja kotitalousnaiset


040 776 4290
soili.hypen@maajakotitalousnaiset.fi

Marjatta Pikkarainen

Toiminnanjohtaja, järjestövastaava, ProYritys-hanke, Kainuun Maa- ja kotitalousnaiset, ProAgria Kainuu, Osmonkatu 9 87100 Kajaani


044 320 1585
marjatta.pikkarainen@maajakotitalousnaiset.fi

Maarit Partanen

Maatilayritysasiantuntija ProAgria Kainuu, Kipinäntie 16 E 1 88600 Sotkamo


0400 282 092
maarit.partanen@proagria.fi

Pentti Meriläinen

Kehitysjohtaja, RuralDigiServ, ProAgria Keskusten Liitto, Urheilutie 6 D, PL 251 01301 Vantaa


040 589 8860
pentti.merilainen@proagria.fi

Kati Hoppula

Tutkija, MarjaTaito, LUKE Sotkamo, Kipinäntie 16, 88600 SOTKAMO


0295326140
kati.hoppula@luke.fi

Kaija Korhonen

Maaseutupäällikkö, Ylä-Kainuun YTA-alue


044 7104 409
kaija.a.korhonen@puolanka.fi

Jari Korhonen

Maaseutupäällikkö, Sotkamon kunta, Markkinatie 1 88600 Sotkamo


044 750 2134
jari.korhonen@sotkamo.fi

Elina Nihtilä

Projektipäällikkö KALKE-hanke


040 164 6177
elina.nihtila@arktisetaromit.fi

Birgitta Partanen

Toiminnanjohtaja, Arktiset Aromit


044 5382 248
birgitta.partanen@arktisetaromit.fi

Ella Mustakangas

Hankepäällikkö


0438254206
ella.mustakangas@proagria.fi